title: "Marshall Electronics V-PL25CS/12-B 2.5mm f2.8 Wide Angle Pinhole CS/M12 Mount Lens with Removable Pinhole Cap (Black)"
brand: "marshall electronics"
price: "C$21278"
currency: NIO
in_stock: false
category: "Electronics"
url: https://www.desertcart.ni/products/10563185-marshall-electronics-v-pl25cs-12-b-2-5mm-f2-8
store_origin: NI
region: Nicaragua
---
# Marshall Electronics V-PL25CS/12-B 2.5mm f2.8 Wide Angle Pinhole CS/M12 Mount Lens with Removable Pinhole Cap (Black)
**Availability:** ❌ Out of Stock
## Quick Answers
- **What is this?** Marshall Electronics V-PL25CS/12-B 2.5mm f2.8 Wide Angle Pinhole CS/M12 Mount Lens with Removable Pinhole Cap (Black) by marshall electronics
- **Is it available?** Currently out of stock
## Best For
- marshall electronics enthusiasts
## Why This Product
- Trusted marshall electronics brand quality
## Description
These wide angle pinhole lenses are the latest generation of pinhole TV lens technology. They provide high resolution and high fidelity images with very little distortion to picture quality. This lens can see an entire room through a hole less than 0.15 inch. Designed to work with 1/3-Inch , 1/4-Inch and 1/5-Inch format CCD cameras. Compatible with either 12mm or CS mounts to accommodate miniature and standard size CCTV applications. As with all Marshall lenses, carries a full one-year warranty.
## Features
- Focal Length: 2.5mm
- Aperture: f2.8
- Angular Field of View: 88°(H) x 71°(V) x 100°(D)
- Lens Mount: CS or 12mm